Páteční den byl vyhrazen kvalifikacím. První se do nich pustili závodníci třídy STREET. Nejlepším výkonem se blýskl nadějný jezdec Lukáš Rožníček kterému Sosnová opravdu “sedla“. Druhý dokončil kvalifikaci německý drifter Jorg Stohl a třetí David Cibulka. Pěknou jízdu předvedla i Míša Sacherová, které nakonec patřila pátá kvalifikační příčka. S novou technikou se ještě sžívá Marcel Baláž ale i tak se dokázal protlačit mezi nejlepší osmičku. Z českých jezdců se do vyřazovacích jízd doslat ještě David Levička.

V PROfíkách dokončil nejlépe „kvaldu“ Standa Bezouška. Standa v prvním kole chyboval, ale do druhé kvalifikace nastoupil ve skvělé formě a zajel krásných 91 ze 100 možných bodů. S malým odstupem dojel kvalifikaci Marco Zakouřil, kterému na záda „dýchal“ Ladislav Bezouška. Čtvrtým kvalifikovaným byl Kryštof Kokoška, který nakonec do tandemů ze zdravotních důvodů nenastoupil, což mu nemůže určitě nikdo z fanoušků zazlívat. Přeci jen kombinace horkého letního dne a vysokých teplot v kabině auta si vybrala svou daň. Další pěkný výkon předvedl z českých jezdců Michal Reichert. Promotéři seriálu ALL STARS nakonec dali možnost třem českým drifterům startovat na „divokou kartu“ mezi Evropskou špičkou. Této možnosti oproti bratrům Bezouškovým využil Marco Zakouřil. Na něj tedy v pátek čekala ještě jedna kvalifikace, ve které obstál a dostal se do užšího výběru TOP 32. Do tandemových jízd v rámci ALL STARS vyrážel z nádherného 18tého místa. Bohužel hned v prvním battlu sobotního dne si nechal polského driftera poodjet hned od startu a v přemíře snahy stáhnout nějaký ten metr nezvládl výjezd z levého „vracáku“. Na věci pak už nic nezměnilo ani to, že se mu podařilo v druhé jízdě vyhrát, protože v součtu bodů byl posupujícím polský borec.

PROfíci si své tandemy odjely v sobotu po poledni. Krásný souboj předvedla ve finálové jízdě dvojice Bezouška – Zakouřil. Po prvním kole musel Stanislav i Marco přezouvat pneumatiky a diváky tak dlouho napínali. Ve druhé jízdě se prosadil Liberecký jezdec s černou M5. Krásný battle předvedla také česko polská dvojice Bezouška Ladislav – Michal Rzoska. Tím kdo se nakonec radoval z výhry byl Ladislav.

Street si odjel své tandemy ještě na suchém asfaltu v průběhu nedělního rána. Ze základní osmičky postoupili Lukáš Rožníček, Dominik Coels, Marcel Baláž a David Levička. Do finále se nakonec podíval Jezdec s matově zelenou E30 a Marcel Baláž s E36 pod jejíž kapotou se ale skrývá pohonná jednotka z Nissanu Skyline. Marcel se nakonec prosadil velmi pěknou a vyrovnanou jízdou. Druhé místo tak získal Rožníček. V tandemu o třetí místo se utkal němec Coels s Davidem Levičkou. David nakonec získal „skalp“ německého driftera.

Na závěr je třeba poděkovat divákům, jezdcům i pořadatelům, jejíchž jména nejsou nikde uvedena, ale pomohli velkou měrou tomu, že se soutěž mohla uskutečnit. Čeští jezdci se předvedli ve vynikající formě. Doufejme tedy, že další závod, který se jede již za necelé dva týdny se setká s podobným zájmem diváků. DRIFTU ZDAR. Lukáš.