Průběžnému hodnocení stále vévodí úřadující mistr ČR Marco Zakouřil ale jeho náskok se tenčí ! Zatím co před Kielce činil 15 bodů dnes ho od druhého v pořadí dělí pouhých deset. Michal Vychodil, který dýchá Zakouřilovi na záda, mění pro příští rok techniku, do konce sezóny ho však uvidíme v jeho E36 V8. Ta by měla profilu tratě v Hradci vyhovovat. Vychodil má tak stále šanci na mistrovský titul. Nic se po Kielce nemění ani na třetí příčce, zde je David Mourek. Ten na první příčku ztrácí již třicet bodů, šance na vítězství v šampionátu tu ale stále jsou. Navíc Mourek bude muset opravdu bojovat protože těsně za ním je celá smečka závodníků, kteří si jistě brousí zuby na třetí příčku. Dvojice Poláků, Gozdziewicz a Rzoska si v Kielce polepšili a využily nízké české účasti, to je katapultovalo na čtvrtou a pátou průběžnou příčku. Daleko od stupňů vítězů nejsou ani bratři Bezouškové. Skokanem posledního kola se stal Krystian Morawietz který si díky třinácti bodům polepšil z poslední na dvanáctou příčku.

Ve třídě SEMI-PRO je průběh velice dramatický, prvního Luboše Ďurina dělí od druhého Konečného neuvěřitelný jeden bod. S větší ale stále ne nepřekonatelnou ztrátou je třetí Honza Hejda, který si musí hlídat záda. Za něj se vyhoupl pěkným výsledkem v Kielce Onódi, který je zároveň skokanem celého čtvrtého kola. Posunul se v před výsledky o krásných šest míst. Na to doplatila skupinka pronásledovatelů Vimpel, Hájek, Václav Hejda, Kouba, Janota, Tichý. Ti jsou ale srovnáni ve velice těsných rozestupech a lze tedy očekávat lítý boj o každý bod, což jen přispívá atraktivitě šampionátu a zároveň to ukazuje na neuvěřitelně vyrovnané startovní pole.

Další body se budou rozdělovat už tento víkend v Hradci Králové. Závod nabídne nové tratě a nelze se tak plně spoléhat na zkušenosti z minulých ročníků. Nic není rozhodnuto a před námi je další dramatický souboj ve všech kategoriích.

L.S.