Lukas CDS : Jak jsi se dostal k Motorsportu, potažmo k driftům ?

Marco : K motorsportu jsem se dostal právě přes drifting souhrou několika náhod. Můj starší bratr vlastnil BMW E36 320 se kterým v zimě havaroval v kolo-střešní kombinaci. Protože auto bylo poničené tak, že by se nedalo uvést do původního stavu, provedli jsme jen několik nutných zásahů a vznikl tak stroj na letištní blbnutí. Zjistili jsme, že nás to baví a tak došlo k nákupu dalšího vozu, který jsme ale už chtěli upravit tak, aby se s ním dalo jezdit i v seriále CDS. Bylo to BMW E34 335. S tímto vozem jezdím vlastně do dnes, jen je pod kapotou vidlicový dvanáctiválec.

Lukas CDS : Kde žiješ, stavíš auto a trénuješ ?

Marco : Žiju na severu Čech, v Liberci. Nedaleko od našeho domu má také sídlo otcova firma. V této firmě se nachází sklad, který jsme předělali na garáž, tady stavíme naše auta. Ale své první auto jsem stavěl v podstatě na ulici u našeho domu. Testovat jezdíme do Hoškovic, kde je betonové letiště a lze si ho za přijatelných podmínek část pronajmout.

Lukas CDS : Jaká je tvá nejoblíbenější trať ?

Marco : Mám moc rád sosnovou a proto tam 13.-14.7. nesmíme chybět. Pamatuji si na ní každý metr asfaltu. Těším se ale také na Brno, ještě jsem tam sice nejel, ale myslím, že mě široká a rychlá trať bude vyhovovat.

Lukas CDS : Jaký je tvůj nejlepší dosavadní výsledek ?

Marco : Mým nejlepším výsledkem bylo první místo ve STREET z mého prvního závodu CDS v Sosnové. Velice si ale také vážím druhého místa z Prahy 2013. Tenkrát jsem odstartoval s vypůjčeným vozem a podařilo se mě získat pohár za druhé místo. Vážím si také druhého místa z posledního závodu v Letňanech.

Lukas CDS : Co tě přimělo k přestupu ze STREET do PRO ?

Marco : Beru to jako další stupínek na který jsem se chtěl posunout. Mezi PRO je také silnější konkurence. Navíc kluci a holky ze STREETu mě podpořili v přestupu mezi profíky, mají tak o konkurenci méně J.

Lukas CDS : Která vzpomínka ze závodů je nejsilnější ?

Marco : Asi to první místo z mého prvního závodu v Sosnové 2013. Nejkrásnější ale na driftingu je samozřejmě to, že se tu sejde hromada přátel a lidí se stejným zájmem. To je asi to hlavní (krom pohárů J ) co si ze závodů odnáším.

Lukas CDS : Kde vidíš potenciál na další rozvoj CDS ?

Marco : Už se o tom několikrát mluvilo, myslím že správná cesta dál by měla být přes vyhodnocovací jednotky v driftovacích autech, které rozhodčím dávají jasné náměry o úhlech, rychlosti a přetíženích. To by byl určitě krok správným směrem, který by ocenili všichni jezdci. Rozhodování by pak bylo spravedlivější a prokazatelnější.

(poznámka CDS : Připravujeme speciální měření od clipping pointů na základě laserového měření. )

Lukas CDS : Co by jsi ocenil na CDS.

Marco : Jsou to dvě věci, přístup k začátečníkům kdy mě přátelé při vstupu do CDS hodně pomohli. Vyprávěli mě také, jak vše začalo a proto je nutné vyzdvihnout, kam se CDS za roky svého působení dostalo. Dnes jezdíme na nejlepších okruzích v ČR a dokonce za námi jezdí i zahraniční jezdci. Navíc skvělá divácká kulisa. To tady nikdy před tím nebylo.

Lukas CDS : Připravuješ novou techniku, o co jde ?

Marco : Je to takové veřejné tajemství. Stavíme BMW E39 M5 coupe. Auto se snažíme stavět na co nejprofesionálnější úrovni. Pětilitrový motor M5 navíc bude přeplňovaný americkým kompresorem. Při plnícím tlaku 0,4bar by jsme měli mít k dispozici 600 koní. Jak to ale bude v realitě se dozvíme až na brzdě, tohle jsou jen naše předpoklady.

Lukas CDS : Máš nějaký vzor ?

Marco : Vzor nemám, ale snažím se být v tom co dělám nejlepší.

Lukas CDS : Děláš ale i jiné sporty, jaké přesně to jsou ?

Marco : Od mala se věnuji krasobruslení, stále se mu aktivně věnuji.

Lukas CDS : Co sponzoři, daří se ti nějaké sehnat chtěl by jsi nějakému poděkovat ?

Marco : Spíš než sponzorům musím poděkovat svému tátovi, bez kterého by se celý projekt drift teamu nemohl uskutečnit. Taťka se nechal, stejně jako já, pohltit atmosférou driftu a tak společně stavíme novou techniku. Chci také poděkovat všem mechanikům, kteří mě pomáhají se stavbou a na závodech krom oprav mnou poničených věcí vytvoří vždy skvělou atmosféru.

Lukas CDS : Děkuji.