Kategorie PRO opět slibuje dech beroucí battly. Podle seznamu přihlášených by měl přijít comeback bratrů Bezoušků, kteří s notně upravenými speciály oproti loňským sezónám jistě nedarují soupeřům nic zadarmo. Posílil totiž nejen motor z Toyoty Supry instalovaný ve Standově E36, ale i motor M5 se zdvihovým objeme 3,6l přeplňovaný turbodmychadlem který má pod kapotou svého BMW Ladislav. Tento agregát má až neuvěřitelný výkon 692 koní. Novou technikou disponuje také liberecký drifter Zakouřil, monstrózní dvanáctiválec v přeci jen už „umírající“ E34 vyměnil za nový stroj BMW E39 M5, vidlicový osmiválec navíc dopuje kompresorem, což se dramaticky projevilo na výkonu tohoto vozu. Doufejme, že posílený motor zvládnou transmise a my uvidíme tohoto nadějného jezdce v bojích o příčky nejvyšší. S vylepšenou technikou nastoupí i Matyáš Vaněk, horký adept na stupně vítězů. Do Mostu přiveze osvědčenou E30 335 ve které však kompresor vyměnil za turbodmychadlo. Z český jezdců uvidíme i Kryštofa Kokošku který svou Mazdu jistě nepřiveze jen na okrasu, ale ukáže její obrovský potenciál. Objevit by se měl i Baláž ml., jakou techniku na severočeský okruh přiveze však neprozradil, ale je jasné že se máme na co těšit. Nováčkem kategorie PRO bude David Mourek, ten se doposud potýkal s protivníky v nižší třídě STREET, ale po dlouhých útrapách se mu podařilo společně s bratry Bezoušky nachystat BMW E30 335 turbo. Slíbená je ale také zahraniční účast, ze Slovenska se snad podaří dorazit Romanu Kolesárovi s jeho super výkonnou M3 E46 kompresor a Tomáši Ježkovi s jeho Nissanem S14. Očekáváme i německé jezdce z Turbogarage. Oba pánové na tuto sezónu postavili Nissany 350 Z s motorem V6, objemem 3,5 navíc přeplňované turbodmychadlem. Na startu bude bohužel chybět Tomáš Kodera, který ještě ladí poslední detaily v elektroinstalaci a jistě mu dáme za pravdu, že je zapotřebí „syrovou“ techniku nejprve řádně rozpohybovat a otestovat.

Třída STREET se velmi slibně rozrůstá a to je skvělá zpráva pro budoucnost českého driftingu. Pojďme od něžného pohlaví. Mezi přihlášenými je již Michaela Sacherová, která na start přistaví osvědčenou techniku v podobě BMW E30 335. Věrná svému závodnímu náčiní je i druhá přihlášená slečna, Lenka Turnerová. Uvidíme ji opět za volantem šesté řady BMW s atmosférickým šestiválcem o objemu 3,5l. Mezi pány bude jistě hrát prim Dušan Haken, pro kterého je Most jednou z nejoblíbenějších tratí, Dušan navíc také přes zimu nezahálel a uvidíme ho v nové Mazdě RX7. Dalším jménem, které jistě není české driftovací scéně neznámé je David Cibulka a jeho BMW E36 325 turbo. Davida technika nezklamala po celou minulou sezónu a tak nebyl důvod cokoliv měnit. Mezi startujícími bude také Oskar Janespal. I ten vyměnil starý stroj (E36 tour) za přeci jen vhodnější E36 328 coupe. Mezi startujícími uvidíme také Vladimíra Fafalu se čtyřlitrovou E34, Dušana Janura s Nissanem 180sx a Michala Pecla s překrásnou Toyotou Supra. Nováčkem ve startovním poli, ovšem v žádném případě ne nováčkem za volantem bude Jozef Šíma. Kameramana předchozích ročníků natolik svrběli prsty, že odložil záznamovou techniku a připravil překrásnou S14,5. Videa „Chosé“ točil pěkná, uvidíme, jak se mu povede v nové roli. Na startu s provizorní technikou bude Daniel Sýkora. Rodinný team nestihnul připravit nový stroj, který by měl Daniel po trati vodit a tak se sáhlo po náhradním řešení. Mezi streetaři uvidíme i fenomenální stroj DRAGO DRIFT Kamila Tichého. Jestli opět připraví svou aktuální techniku podobným stylem jako svůj předchozí PICK-UP, máme se určitě na co těšit. Doufejme jen, že nenasadí stejnou strategii jako na svém prvním závodě v sosnové, kdy mu k destrukci závodního vozu stačilo pouhých 200m.
Do startovní listiny přibude jistě ještě hodně jmen a diváci mohou očekávat krásné drifty plné napínavých okamžiků. O komentář se stejně jako při minulých ročnících postará Lukáš Strouhal a tak nuda určitě nehrozí. Přejme si tedy, aby vyšlo počasí. Je před námi překrásná sváteční středa, zakroužkujte si tedy v kalendářích 8.5.