Tabulku vede s přehledem a náskokem Marco Zakouřil s celkovým počtem 32 bodů. Ani jeden z dosavadních závodů sice nevyhrál ale body za druhé a třetí místo mezi jezdci s českou licencí mu zajistily dostatečný příděl. Nutno ale podotknout že ztráty ze Sosnové byly veliké a celý team stálo hodně úsilí připravit vozy na další závod.

To co se ale děje za úřadujícím mistrem je opravdu dech beroucí, v rozmezí šesti pozic je rozdíl pouhých čtyř bodů !

Druhá příčka průběžného pořadí patří Michalu Vychodilovi, který má shodný bodový příděl jako třetí Reichrt, v jeho prospěch ale hraje dosavadní nejlepší výsledek ze Sosnové, který Vychodila na druhé místo katapultoval. Před Michalem je závod v Německu, který je hodně rychlý a dá se očekávat, že se projeví výkonový deficit jeho závodního stroje. Nechme se ale překvapit protože je neuvěřitelné jak se Michal zatím profiluje.

Michala Reichrta trápily v obou závodních víkendech technické problémy. Je až s podivem, že jeho vůz funguje naprosto spolehlivě až do doby, kdy se objeví ve startovní listině českého šampionátu. Každopádně oba Michalové mají, stejně jako zbytek startovního pole, stále naději na mistrovský titul. Je tedy o co bojovat.

Těsně za dvojicí Michalů je další Michal, tentokrát však z Polska. Michal Rozska je pravidelným účastníkem šampionátu, v Sosnové se mu však nedařilo. Pravděpodobně havárie, při které se dostal na bariéru z pneumatik, rozhodila jeho koncentraci.

Standa Bezouška vlétl do sezóny po hlavě, je vidět že ani s přibývajícím věkem rozhodně nezpomaluje, spíše naopak. Bohužel školácké chyby ho připravily o skvělý výsledek, na který bylo zaděláno v Sosnové. Po dvou kolech mu patří pátá příčka.

Skvělým výkonem se předvedl David Mourek. Vítězství mezi jezdci s českou licencí na druhém závodě ho vystřelilo se ziskem plných dvacet bodů na šestou příčku. Nula na bodovém kontě z prvního závodu tak bolí o trošku více. Stačily by mu pouhé čtyři body a byl by druhý. Na kdyby se ale ve sportu nehraje a výsledek se Sosnové je jistě skvělým příslibem budoucích výkonů. Wartalowicz i Gozdziewicz vynechali druhý závod a je více než pravděpodobné, že se s nimi setkáme až na některém závodě v Polsku nebo dokonce až na závěr sezóny v Brně kde se pojede o body i do CEZ.

Ladislav Bezouška bohužel v Sosnové nevyužil skvělé startovní pozice díky druhé nejlepší kvalifikační jízdě. I tak ale výrazně navýšil své konto a po jednobodovém zisku ze Slovenska připsal dalších třináct bodíků. Ladislava ve vyřazovacích tandemech zradila technika, přelomený kloub kardanu mu nedovolil bojovat o vyšší příděl.

Desátá příčka patří Martinu Kokešovi. Tento jezdec už na první trojici výrazněji ztrácí. Uvidíme, jak se mu bude dařit v Německu. Rozhodně ještě nemusí „házet flintu do žita“ protože jsme teprve na začátku.

Lukáš S.

**pozice** **Jezdec** **celkem** **Slovakia-ring** **Sosnová**
1 Marco Zakouřil 32 15 17
2 Michal vychodil 24 9 15
3 Michal Reichrt 24 12 12
4 Michal Roska 21 13 8
5 Stanislav Bezouška 21 11 10
6 David Mourek 20 **-** 20
7 Marek Wartalowicz 20 20 **-**
8 Wojciech Gozdziewicz 17 17 **-**
9 Ladislav Bezouška 14 1 13
10 Martin Kokeš 12 5 7
11 Gabriel Koczkáš 11 **-** 11
12 Jirka Kokeš 11 2 9
13 Piotr Trojanek 10 10 **-**
14 Maciej Jarkiewicz 8 8 **-**
15 Michaela Sacherová 7 7 **-**
16 David Levička 6 **-** 6
17 Mateuzs Fijal 6 6 **-**
18 Tomáš Motičák 4 4 **-**
19 Peter Kurnava 3 3 **-**