Stejně neklamným znamením je i vrcholící práce a velmi čilý „cvrkot“ v dílnách kde se připravují závodní stroje na nadcházející sezónu 2015. Ta odstartuje již o tomto prodlouženém víkendu v Sosnové u České Lípy. Oproti zaběhnutým kolejím je tu ale jedna veliká změna. Kvalifikace totiž startují už v pátek a hlavní závod se pojede v sobotu. Pokud by jste se tedy i tak chtěli vypravit na autodrom v neděli, bránit vám v tom nechceme ale my už tam nebudeme. V průběhu prvního závodu se ale nebude pouze závodit, ale bude se i kulturně žít. V pátek večer nás čeká koncert KABAT a Metallica Revival.

Startovní listina je zaplněna mnoha jmény, novou techniku přijede představit Michal Reichrt, Marco Zakouřil i Matyáš Vaněk. Účast ale také přislíbili i zahraniční závodníci. Asfalt v Sosnové okusí Štefan Kolesár a Koczkáš Gabriel, oba s BMW. Chybět by neměli také borci z TURBOGARAGE s proklatě hlasitými a rychlými Nissany 350Z Alexej Dorn a Michael Schneider. Účast ale přislíbili polští jezdci z STW drift team. Že vám to nic neříká ? Pokusíme se vám osvěžit paměť. Pamatujete si loňské ALLSTARS, na nádherný drift speciál BMW E21 a Nissany S13 a S14 ? Už víte ? Marek Wartalowicz, Mateusz Fijal a další dva kolegové z STW Drift teamu (PL) by měli stát na startu prvního kola šampionátu také. Dalším velkým překvapením by měl být start Michaely Sacherové s novou technikou v nejvyšší kategorii PRO. To vše je jasným signálem, že se série závodů v driftu CDS, stává pro evropskou elitu cennou a zajímavou.

Velké zastoupení má ale jako již tradičně skupina STREET. Při testování které proběhlo minulý víkend na stejném okruhu bylo vidět i několik nováčků kteří se jistě mezi „služebně staršími“ kolegy neztratí. Marek Bothe, David Petr, Richard Hájek, Jirka Janeček, Dušan Janura, Milan Jirčík, David Kovařík, David Levička, Honza Reisinger, Karel Studnička, Kamil tichý, Petr Týbl, Michal Vychodil. To je jen několik jmen startovní listiny této skupiny.
To, kdo si odveze poháry ze stupňů vítězů se dozvíme už za pár dní. Závod budete také moci sledovat poprvé v historii českého driftu v přímém přenosu na SPORT 5 a v živém online vysílání. Myslím si ale že přímo na autodromu to bude „jiné maso“