Tento víkend proběhl další, v pořadí už předposlední, závod pro kategorii PRO a SEMI-PRO, kdy závodníci zavítali již podruhé tento rok na Autodrom MOST. Celkem se registrovalo 30 závodních speciálů, z toho 10 v kategorii PRO a 20 v SemiPro. V obou skupinách ještě není rozhodnuto o mistrovských titulech, takže tento závod sliboval zajímavé souboje a napínavé závodění. A to se i potvrdilo.

uvodní.jpg (543 KB)

gabo trening.jpg (442 KB)

korbal trening.jpg (354 KB)

Už v pátek dopoledne všichni jezdci rozbalili svá depa, aby mohli využít každou minutu tréninků a připravili se tak na důležité souboje, zejména pak ti, kteří jsou na špici šampionátu a chtěli si své umístění pojistit. Naštěstí prognózy v předpovědi počasí byly příjemné a to se i vyplnilo, pouze v pátek lehce sprchlo, ale jinak celý víkend byla trať suchá a podmínky se neměnily, takže se jezdilo co to šlo. Díky skvělé trati, únikovým zónám a kvalitnímu zajištění okruhu, vše probíhalo bez vážnějších karambolů a haváríí. Pouze Lukáš Hájek musel odstoupit kuli poruše kardanu. 

helebrandt.jpg (825 KB)

hudeček.jpg (578 KB)

mabo.jpg (533 KB)

němec.jpg (572 KB)

triple.jpg (69 KB)

durin 2.jpg (656 KB)

láďa majk.jpg (262 KB)

Sobotní ráno probudilo jezdce opět příjemné teplé počasí a sluníčko a všichni se mohli pustit do další várky tréninků, drifttaxi a naplno se připravit na odpolední kvalifikace. Jako první měli kvalifikaci jezdci skupiny SemiPro. Trať měli standardně svojí, trochu pomalejší, ale za to dost technickou, takže už malá chyba v nástřelu znamenala, že pak zbytek jízdy byl dost komplikovaný. To ale favoritům skupiny nikterak nevadilo a "poloprofíci" si rozdali pořadí do nedělních battlů. Nejlepším v kvalifikaci byl David Mrlina, druhá Melanie Morcinková, která se po delší odmlce vrátila na startovní rošt a trať jí perfektně sedla, třetím byl Jan Hejda. Dosavadní lídr šampionátu Dominik Kouba byl nakonec až osmý, jelikož se trápil se servem a jeho motor nejel jak by si představoval.

mrlina trening.jpg (262 KB)

mel.jpg (278 KB)

hejda eda.jpg (395 KB)

kouba.jpg (108 KB)

Hned po kvalifikaci SemiPro se na start seřadili všichni profíci a zahájili své jízdy. Na jejich rychlé trati kvalifikace odsýpaly a všichni ji bez větších problémů zvládli. Možná právě ta rychlost byla pro ně to nejtěžší, jelikož nástřely ve 120km/h dost často auta vynášely až k samé hranici asfaltu, občas i koly mimo něj. Nejvckrát snad vystrčil kolo mimo i dosavadní lídr kategorie Michal Reichert, který jezdil úplně na hraně. Nakonec mu to vyneslo pouze sedmé místo, ale i tak věděl, že do nedělních soubojů nastoupí. Sobotní den ovládl s přehledem Stanislav Bezouška, se svým "čokoládovým" červeným BMW a následoval ho s 10.bodovou ztrátou Luboš Ďurin a Jánosz Onódi. Martin Mašek měl problémy s výkonem svého agregátu, kdy zohýbal ventily a musel do noci svůj motor opravovat, což se mu ale bohužel stalo osudným, jelikož sice po úspěšné opravě v nočním klidu motor startoval a vytáčel a tím porušil sportovní řád autodromu Most a musel být tedy diskvalifikován, což je pro něj obrovská škoda, jelikož bude muset v Brně zajet opravdu dobrý výsledek, aby se mu povedlo dostat se na pomyslnou celkovou bednu.

standa.jpg (531 KB)

durin.jpg (558 KB)

onodi trening.jpg (617 KB)

michal agro.jpg (174 KB)

massek.jpg (604 KB)

Neděle už byla o poznání nervóznější, ikdyž počasí opět pozitivní, lehce zataženo, ale bez deště. Rychlá várka tréninků pro obě kategorie a kolem oběda se mohlo začít se závodem. Nejdříve opět kategorie SemiPro. Jelo se Top16 a hned v první rozjížďce musel ze závodu odstoupit Dominik Kouba, který s ulomeným ramenem nemohl pokračovat, ikdyž si vyžádal čas na opravu, nestačilo to. Stejně tak se trápil David Mrlina, který každý battle přicházel postupně o převody v převodovce, kdy nakonec poslední battle o 3.místo mohl jet pouze na 2 stupeň, ale nakonec to raději vzdal a odstoupil, tím nechal Melanii Morcinkové jisté 3.místo. Ta však ale celý závod předváděla krásné jízdy a umístění si opravdu zasloužila. Do finále se nakonec probojoval vcelku hladce ostřílený Michal Šubrt, který si chtěl spravit chuť po méně vydařeném předchozím závodě a proti němu se postavil jeden ze zahraničních jezdců Atkociunas Arunas, který nakonec postoupil přes Jana Hejdu a právě i Melanii, bohužel ale nakonec jeho modré velké BMW s kompresorem nestačilo na Michalův výkon a tak se musel spokojit pouze s druhou příčkou a Michal Šubrt tedy nakonec neporažen zvítězil.

battle.jpg (460 KB)

mrlina battle.jpg (462 KB)

melanie battle.jpg (694 KB)

šubrt auris.jpg (610 KB)

semi bedna.jpg (413 KB)

V kategorii pro se sice jel pavouk také Top16, ale nakonec jen s 9 auty. Několik jezdců tedy svůj závod zahájitli tzv. ByeRun, kdy je potřeba projet kvalifikační stopou celou trat a pak se už v TOP 8 postavili proti svým soupeřům. I tak krátká startovní listina nakonec ale připravila spousty zážitků. Přetočení Gabriela Kockasze a následný náraz Michala Vychodila, ktery to nedobrzdil, prasklá poloosa Davida Mourka těsně před jízdou, kdy ji naštěstí stihnul v limitu vyměnit a nebo několik opakovaných jízd, kdy byly výsledky natolik shodné. Do Semifinále se nakonec probojoval Stanislav Bezouška, Michal Reichert, Ladislav Bezouška a právě David Mourek. Ten nakonec podlehl Standovi a Láďa Michalovi, takže Láďa s Davidem měli nastoupit o boj o 3.místo, kdy ale bohužel Ladislavovo červené BMW řeklo ne a začaly problémy s chlazením. On bohužel tolik štěstí jako předtím David neměl a ani 5 minutový interval na opravu nestačil, takže musel odstoupit a David tak jízdu vyhrál. Finále bylo asi nejlepší, jaké jsme mohli chtít. Dvě auta s celkovým výkonem přes 1600 koňských sil, dva zkušení a nebojácní závodníci. Byl to nádherný, těsný a ukázkový soboj, kdy ani jeden v našich očích není poražený, ale porota nakonec dala víc bodů Michalovi a ten se tak postavil na první místo. Krásný zážitek.e

standa michal.jpg (416 KB)

standa mouras.jpg (357 KB)

lada janos.jpg (385 KB)

pro bedna.jpg (480 KB)

Jsme opravdu rádi, že do Mostu opět můžeme jezdit, tešíme se sem zase příští rok a jak se říká: #dyckymost.  Teď už se ale musíme vrhnout na přípravu finálového závodu, který se jede hned další víknd a to na Automotodromu v Brně, kde je už opět startovní listina plná jmény třeba z Maďarska, Polska, Slovenska, Německa a to slibuje krásnou podívanou. A hlavně, až v Brně se rozhodne o mistrech v obou kategoriích, protože Most ještě trochu zamíchal kartami. Tímto vás tedy do Brna zveme a těšíme se na další neopakovatelné zážitky.

brno.jpg (306 KB)

Driftu Zdar