Týden po předposledním závodě v Mostě, si nikdo z jezdců a ani organizátorů neodpočinul, protože se jel poslední finálový závod skupiny SemiPro a PRO. Jak už tomu bývá několik let, tak nás přivítal Automotodrom Brno, kde se jel nejen finálový závod TransportProjekt Driftchallenge, ale i šampionátu CEZ. To opět přilákalo i jezdce z Maďarska, Polska, Rumunska, Německa a tudíž předpoklad zajímavých bojů byl zaručený. Organizátoři připravili pro obě skupiny samostatné tratě, aby se všichni dosyta vyjezdili a natrénovali na finálové battle.

73160887_1023780391296515_8283164512773734400_o.jpg (264 KB)

e92.jpg (190 KB)

janota.jpg (372 KB)

madaři.jpg (543 KB)

treningy.jpg (381 KB)

poháry.jpg (230 KB)

Skupina SemiPro začala v sobotu ranním tréningem. Tentokrát ve stjném čase jako skupina PRO, jen SemiPro měli kvalifikace o trochu dříve, tak nikdo z jezdců neváhal a trénoval co bylo možné. Z registrovaných závdníků postupovalo do nedělních soubojů pouze 16 nejlpších a tak bylo jasné, že se všichni vynasnaží o nejlepší výsledek. To se opět potvrdilo. Brno jak už je zvykem nic neodpouští a zejména jezdcům s nižším výkonem stačí malá chybička a dobrý výsledek je v nenávratnu. To se bohužel i projevilo v kvalifikacích, kdy třeba Jan Hejda, díky výkonovému deficitu skončil až na 8.místě, ale naopak nováček Marek Karička Junior na 9., což je krásný výsledek. Nejelpším v kvalifikaci byl bojovnk i o titul mistra Dominik Kouba, který se celý závod modlil, aby motor jeho auta vydržel, druhý skončil David Mrlina, který stihl své auto po minulém závodě 100% opravit a Michal Šubrt vyjel třetí místo. Všichni tito vítězové zároveň bojují o titul mistrů.

kouba.jpg (326 KB)

dávid.jpg (516 KB)

karička.jpg (633 KB)

hejda.jpg (183 KB)

Ve skuině PRO bylo ve startovní listině nekolik ostřílených maďarských závodníků a také se přijel ukázat Marco Zakouřl se svojí krásnou, ale značně opotřebouvanou Mdvojkou s V8turbo motorem. Ten s přehledem kvalifikaci vyhrál a ukázal všem, že jeho angažmá v evropských soutěžích nese ovoce a je oprávněné. Stejně tak ostřílený a zkušený Michal Reichert, ale tomu se bohužel v kvalilifikaci nevedlo díky technickým potížím a nakonec bral 7.pozici. Zato Stanislav Bezouška si po Mosteckém pódiu chtěl pocit výhry zopakovat a to se povedlo v podobě třetího místa, kdy na druhém skončil Szili Krizstian, který vodil svého nissana přesně jak porota chtěla.

micha kvalda.jpg (160 KB)

marco.jpg (262 KB)

standa.jpg (168 KB)

szili.jpg (282 KB)

mourek.jpg (164 KB)

treningy2.jpg (361 KB)

Sobota tedy za námi a nic nebránilo vrhnout se do nedělních soubojů. Po lehkém tréningu, který trochu sice komplikovala ranní mlha, se do battle pustili SemiPro. Pavouk byl zajímavě rozdělen a zejména Domink Kouba a Michal Šubrt měli asi největší starosti, jak jeden nebo druhý dopadne. Překvapením závodu byl mladý slovenský jezdec Filip Dávid, který se svou nenápadnou E36 s motorem e46M3 ukázal konkurentům, že se s ním musí počítat a vybojoval třetí místo, před dalším překvapením Matyášem Krišbauem, kterého jeho v12 tlačila kupředu. Ve finále se potkal nakonec Dominik Kouba s Davidem Mrlinou, kdy nakonec Dominik zvítězil. Ovšem bohužel na celkové prvenství to stejně nestačilo, když ho v celkovém bodování pouze o 1 bod přeskočil Michal Šubrt, který závod dojel na 5.místě, v českém pořadí na 4.. Zejména Michalovo team a hlavně manželka, prožívala celý závod se zatnutými palci a nervozita nebyla jen vidět, ale dala se krájet. byl to krásný souboj do poslední vteřiny.

battle semi.jpg (329 KB)

dávid2.jpg (334 KB)

kriš.jpg (310 KB)

finalbattle.jpg (355 KB)

šubrt2.jpg (253 KB)

semi předs.jpg (211 KB)

vítězové semi.jpg (564 KB)

V kategorii pro to měl lídr šampionátu Michal Reichert trochu jedndušší. Stačilo mu postoupit do TOP16 a titul měl jistý. Ale to by nebyl závodník, aby si nechtěl vyjezdit pódium i zde a tak bojoval co to šlo a povedlo se. Bohužel ale díky logistické náročnosti okruhu, i přes veškerá opatření organizátorů, se nepovedlo závod a přesuny urchylit a tak po odjetí Top32 začala na okruh padat postupně tma. Odjelo se top16, s několika opakováními a nakonec se díky nemožnosti pokračovat dál závod ukončil před hranicí top4, do které se chtěl dostat i Krystián Morawietz, který bojoval se Standou Bezouškou. Nakonec mu ale v druhém opakování těsně podlehl a tedy celkové pořadí mohlo být rozděleno podle výsledku z kvalifikace. Nejlepší čtyřka závodu si rozdělila stupně vítězů tedy následovně. Bramborovou medaili získal Ferenc Hutter, třetí už jasný Mistr ČR Michal Reicher, druhý Stanislav Bezouška a nejvyšší stupeň obsadil Marco Zakouřil. Je veliká škoda, že se nemohl dojet závod celý, až do úplného konce, byly by to nádherné a rychlé souboje, ale bohužel ani Automotodrom Brno, ani organizátor, nechtěli riskovat nějaký karambol. I tak to byla nevídaná a úžasná podívaná.

battle pro.jpg (163 KB)

michal battle.jpg (384 KB)

pro battle.jpg (237 KB)

kristian.jpg (197 KB)

treningy3.jpg (292 KB)

marco obouchánek.jpg (287 KB)

michal před.jpg (188 KB)

předst pro.jpg (751 KB)

vítězové pro.jpg (564 KB)

Sezóna je tedy kompletně ukončená. Máme mistry všech kategorií a už nám nebrání nic, abychom je všechny mohli dekorovat. To se uskuteční v rámci DriftPárty, tentokrát v klumu PM Coctail&Music Club v Praze, 15.11.2019 od 19:00, kde se dozvíte i novinky na další zezónu a zvaní jsou samozřejmě všichni.

DP.jpg (94 KB)

Driftu zdar a hurá do 2020.