Z minulého roku automaticky do kategorie PRO postoupilo prvních pět jezdců z kategorie STREET. Někteří zůstali u původní techniky, jiní svá auta předělali, jako například Jiří Janeček, nebo David Levička. Jirka Kokeš dovezl hotové auto z Polska.
V pátek se tedy jen trénovalo. V sobotu ráno vše už začalo na ostro..ranní rozprava, rozdělené tréninky Street a PRO. Po obědové pauze nastoupili jezdci kategorie street ke svým kvalifikacím. Předváděli krásné jízdy, ale tu nejlepší ukázal Lukáš Hájek se svým Nissanem. Hned po nich na trať vyjely tři auta Davida Cibulky, Lukáše Rožníčka a Michaely Sacherové, které jeli kvalifikaci o postup do PRO kategorie, což se všem povedlo. Po nich hned nastoupila kategorie PRO, která zahalila oblaka kouřem svých pneumatik. Nejvíce zadýmil polský jezdec Kajetán Rutyna, který byl o 2 body lepší než náš Marco Zakouřil. Top 16 v PRO i Street kategorii bylo tedy rozhodnuto a mohlo se jít odpočívat.
Hned v neděli ráno po rozpravě a tréningu nastoupili Streetaři do svých soubojů. Některé byly opravdu zajímavé a nečekané, ale nakonec štěstí nejvíc přálo Michalovi Kvapilovi s BMW E36, za ním skončil ostřílený Petr Týbl na Toyotě a svou kvalifikační pozici neobhájil Lukáš Hájek a vybojoval pouze místo třetí. Po představení jezdců, které zvedalo diváky ze židlí nastoupla kategorie PRO. Pavouk vyšel zajímavě, tařka by se dalo říci, že každý jeden nováček v kategorii, dostal za soupeře ostříleného profíka. Vypadalo to vcelku jednoznačně, ale hned v TOP 16 vypadl Standa Bezouška, Michal Rozska a i Marca Zakouřila potrápil David Levička, když se muselo opakovat, kuli kolizi, kdy Marco nedobrzdil svůj speciál a došlo ke kontaktu. To samé se mu stalo i v TOP 8 a díky tomu bohužel nemohl postupovat dále. Nakonec tedy startovní pole ovládli polští jezdci a jediným želízkem byl mistr kategorie Street 2015 Martin Kokeš, který nakonec bohužel skončil na 4. místě Absolutně. V českém šampionátu ale obsadil první místo, před Marcem Zakouřilem a Davidem Cibulkou.
Byl to závod plný převratů a zajímavých momentů. Diváci na tribunách a nebo u televizí a počítačů skandovali a všechny jezdce masivně podporovali. Na tribunách se jich sešlo více než 2700 a za monitory a obrazovkami další tisíce driftu chtivých diváků.
Další závod nás zavede na moderní, krásný a rychlý okruh Slovakiaring, kde 29.5.2016 budou naši jezdci měřit své síly i s Maďary a Slováky.

https://youtu.be/L3jHtbgoi9w - Rozhovor s vítězem závodu Michalem Spiaczkavem

https://youtu.be/hb6vizS0QbM - Rozhovor s Marco Zakouřilem

https://youtu.be/CHzwJHwHLtY - Rozhovor s vítězem kvalifikace STREET Lukášem Hájkem