Ten by však musel zvítězit minimálně v Mostě, aby srovnal své bodové score. Vzhledem k vývoji sezóny, kdy se mu nejvyšší stupínek ještě obsadit nepodařilo, to nevypadá moc nadějně. Každopádně je ale jeho výkon se stále ještě čerstvým autem trpícím dětskými nemocemi skvělý a třetí místo v šampionátu mu právem patří. Na druhém místě najdeme libereckého jezdce Marco Zakouřila. I ten nastoupil do sezóny s výrazně inovovanou technikou. Závady se mu na rozdíl od soupeřů vyhýbají, ztrácí jen šest bodů na prvního. Marco jistě nehází flintu do žita. Známe ho, zakousne se a určitě šanci obhájit loňský titul bude chtít využít.

Na začátku sezóny tvrdil, že se sveze pouze na některých závodech. Nakonec však absolvoval celou porci dosavadních závodů. Myslíme samozřejmě Standu Bezoušku. Ten v tuto chvíli vévodí průběžnému pořadí a ze všech má asi nejlépe našlápnuto k zisku domácího titulu. V Mostě se mu ale na předchozím závodě úplně nedařilo. Je otázka, zda teď prolomí smůlu a pokusí se v nadcházejícím nočním závodě bodově utrhnout svým pronásledovatelům.

Pojďme si tedy aktuální stav rozebrat. K dispozici máme několik scénářů.

Pokud by se teď podařilo Standovy vyhrát a Marco by ze závodu vypadl, nebo nezískal body, může se Stanislav Bezouška radovat z titulu ještě před posledním závodem. Pokud ale Marco získá alespoň 6 bodů, bude plamínek jeho naděje na obhajobu titulu stále ještě hořet.

Pokud by Marco vyhrál, nebo pokud získá alespoň 6 bodů, bude situace před posledním závodem vyrovnaná a my budeme svědky velikého klání mezi ním a Standou Bezouškou na posledním závodě.

Pokud by zvítězil Michal Reichrt a Marco i Standa by si neodvezli žádné body byla by situace ještě více dramatická protože by se tím srovnal jeho bodový deficit před výše zmiňovanou dvojicí. Na posledním závodě by tak mohli být diváci svědky „monstrózní“ bitvy mezi trojicí jezdců o titul Mistra České Republiky v Driftu.

Situace je tedy opravdu napjatá a uvidíme, jak se s ní závodníci vypořádají, pro nás diváky je samozřejmě dobrá zpráva že i závěr sezóny bude napínavý. Za zmínku jistě stojí i fakt, že v sezóně 2015 se nám už představila třicítka jezdců.