Ve skupině PRO jsme byli svědky finálového battlu ve kterém se nakonec radoval Marco Zakouřil, ten tak stáhl náskok Bezoušky na pouhé tři body. Může tak nastat několik různých scénářů.

1) Pokud Standa Bezouška vyhraje celý závod bude rozhodnuto. Má však ještě jednu možnost, získat alespoň o dva body méně než Marco Zakouřil. Ve výsledku by to například znamenalo, že i pořadí Zakouřil 2., Bezouška 3. by vedlo také ke Standově titulu.

2) Zajímavý scénář se nám rýsuje, pokud by zvítězil Marco a Standa by dokončil závod na druhém místě. V tom případě by došlo k rovnosti bodů v šampionátu a rozhodoval by počet prvních, popřípadě druhých míst. Z titulu by se pak radoval Marco, protože má na svém kontě už dvě vítězství oproti Standovu jednomu

3) Poslední scénář hraje pro Marca. Pokud získá o více než dva body oproti svému rivalovi, bude mistrem on.

Jezdci to ale nebudou mít vůbec jednoduché, do šampionátu se na poslední závod přihlásilo několik velmi rychlých drifterů nejen ze zahraničí ale i z Čech, kteří mohou také bodovat a tak možná zamíchají celkovým pořadím. Například tradičně se tu daří Matyáši Vaňkovi, soupeřem s ostrými lokty bude i Slovák Roman Kolesár a do pořadí na bedně jistě bude chtít promluvit i Michal Reichert, kterému se daří při kvalifikačních jízdách a právě na superrychlé trati v Brně se bude moci projevit potenciál jeho vozu.

Streetaři také ještě nemají jasno, kdo bude jejich mistrem pro tuto sezónu. Nejlépe našlápnuto má s desetibodovým náskokem Martin Kokeš. Uvidíme, jestli jeho bratr Jiří, kterému nyní patří druhá příčka bude na mistrovský titul a tím potažmo i na svého bratra, útočit. Pokud se rozhodne krýt z druhého místa záda svému bratrovi nemusela by se mu přílišná liknavost vyplatit, protože opravdu těsně za ním je David Levička, který jistě do posledního závodu dá všechno a pokusí se ukořistit alespoň titul vicemistra.