Minulý víkend se jel poslední, a tedy finálový závod Transport Projekt Driftchallenge Gymkhana v Olomouci.

 

Ale netradičně se nejel na žádném z oblíbených a známých okruhů, ale na parkovišti, které nám poskytlo Obchodní Centrum Olympia Olomouc. Díky jeho rozloze, jsme mohli finále jet jako duální závod, což změnilo klasické závody na mnohem atraktivnější, jak pro jezdce, tak hlavně pro diváky, kterých přišlo víc vážně hodně, a kteří vytvořili i přes podzimní chladivé počasí nezapomenutelnou atmosféru.

 

 

Pořadatel připravil náročnou, zajímavou a dlouhou trať, která některým jezdcům ze začátku způsobovala drobné potíže, ale s pomocí tištěných mapek trati, rozdávaných při registraci a většinou nalepených vedle volantů závodních aut, netrvalo dlouho a všichni doslova prolétávali zatáčky víceméně poslepu.
Celá sobota byla věnovaná tréningům a drifttaxi, kdy kdokoli z diváků mohl být svezen a mohl tak zažít ten pocit jízdy v kontrolovaném smyku.
Organizátor vyšel vstříc i jezdcům, kteří se v sobotu účastnili jiné akce a kvalifikace a battle naplánoval na neděli. To se vyplatilo a tak startovka byla nabytá a celý den bylo na co koukat.

 

Kvalifikace ve skupině STREET nejlépe zajel Jan Linhart

 

a Václav Hejda ve skupině PRO a SEMI PRO.

 


Po sestavení pavouka se jezdci postavili do battle a jeli proti sobě vyřazovacím způsobem. Některé souboje byly tak vyrovnané, že rozhodovaly pouze penalizace za sražené a posunuté kužely, nebo špatné parkováni. Nakonec ale oba vítězové kvalifikací potvrdili svou jezdeckou převahu a Jan Linhart ze Streetu vybojoval druhé místo za Tomášem Tuháčkem, který upevnil výhrou svou pozici a stal se Mistrem ČR.

 

Třetí příčku si vyjezdil Lukáš Herbe, který porazil o 8 sekund závodnici Lucii Wangovou.

 

V kategorii PRO a SEMI PRO, vítěz kvalifikace Václav Hejda skončil na třetí pozici za Janem Konečným, který se doslova pral o setinky s Dominikem Koubou, který si pozici mistra také pojistil.

 

Ve startovním poli jsme mohli vidět i nová jezdecká jména, které v příští sezóně budeme určitě vídat pravidelneji a i Olgu Lounovou se svým černorúžovým Nissanem, která mimojiné i ochotně vozila diváky a hosty akce.
Novinkou tohoto finále bylo i to, že se vše vysílalo přes livestream na youtube kanálu drifting.cz, takže diváci, co nemohli dorazit, o nic nepřišli. Vyhlašovala se i speciální cena vikendu o “driftera sympaťáka”, kterou si díky ohlasů diváků zasloužil oblíbený Dominik Kouba, který s pohárem obdržel i poukaz na pohonné hmoty od našeho partnera Shell.

Další kategorie Driftchallenge je teady za námi a můžeme se plně soustředit na poslední dva podniky sezóny, kterými jsou závody v driftu, které se pojedou v druhé polovině října na okruhu Nürburgring a zakončením roku bude velké Grandfinále už tradičně v Brně na Autodromu.

 Máme se tedy ještě na co těšit a čeká nás ješte spoustu zajímavého, jako také pak velké slavnostní vyhlášení sezóny v Misch Masch klub, kde rozdáme všem mistrům jejich vybojované poháry a výhry.


Pro bližší informace tedy neváhejte sledovat náš web www.drifting.cz a také náš instagram @driftingcz.
Těšíme se na viděnou v Německu a pak na Masarykově okruhu v Brně.


Driftu zdar