Máme za sebou další závody se série Transport Projekt Driftchallenge RD2 Gymkhana na naší nové trati v Litvínově. Zároveň ale také RD1 STREET, což nasvědčovalo, že účast jezdců a diváků bude vysoká. To se ostatně i potvrdilo. Přes to, že se jedná o nové závodiště, přijelo se podívat více než 300 diváků a 43 závodníků, kteří se rozdělili do 3 kategorií.


Závod v Gymkhaně ovládl Dominik Kouba, který i přes technické problémy se svým turbem u jeho krásného BMW e36, vybojoval nakonec 1.místo, hned před Petrem Týblem a německým závodníkem Reném Scherublem.


V kategorii Gymkhana street byl nejlepším Tomáš Tuháček, před Janem Jiříkem a Lukášem Herbem. Nově se oceňovaly i 4.místa, takže i slečna Lucie Wangová odjížděla domů s pohárem.


Všichni závodníci sváděli na trati nelítostné souboje a nenechali soupeřům ani setinu sekundy k dobru. Atmosféra byla ale úžasná a v depu více než přátelská. Ve závodě STREET drift bojovalo 19 českých i zahraničních jezdců, které naše závody natolik oslovily, že přislíbili účast i na dalších. Všichni sváděli krásné jízdy, plné rychlosti a přesnosti. Zároveň je i znát, že kategorie STREET je "vstupenkou" do nejvyšší soutěže a už teď víme o několika jezdcích, kteří díky svému umu a technice budou určitě brzo ve startovní listině SEMI-PRO nebo PRO.


Jedním z nich je třeba Matyáš Kiršbaum, který předváděl neskutečné výkony a všechny překvapil. I díky tomu si zaslouženě vybojoval první místo před Lukášem Korcem a Janem Mičulkou.


Výsledky :

STREET

1.místo - Matyáš Kyršbaum
2.místo - Lukáš Korec
3.místo - Jan Miculka
4.místo - Zdeněk Bělina

Výsledky :

Gymhana - STREET

1.místo - Tomáš Tuháček
2.místo - Jan Jiřík
3.místo - Lukáš Herbe
4.místo - Lucie Wangová

Výsledky :

Gymkhana - PRO/Semi-PRO

1.místo - Dominik Kouba
2.místo - Petr Týbl
3.místo - René Scherübl
4.místo - Manuel Hoffmann

Žasli jsme opravdu nad všemi a těší nás, jak se jezdci jízdu od jízdy zlepšují.
Počasí, diváci, jezdci, závodní technika, zázemí, atmosféra, vše bychom tedy mohli shrnout, že dopadlo na výbornou a my se už nemůžeme dočkat, až odstartujeme sezónu i SEMI-PRO a PRO, kde uvidíme, jak zimní pauza posunula opět techniku a celou úroveň šampionátu kupředu. Už za necelé 3 týdny se tedy uvidíme v SOSNOVÉ na RD1 SemiPro PRO Transport Projekt Driftchallenge.
Všechny online výsledky, kalendář, registrace, informace o závodech, najdete na www.drifting.cz, tak koukejte, aby vám něco neuteklo. Určitě také sledujte náš instagram, kde vám přinášíme oficiální informace, ale hlavně i krátké videa, shoty a instastories v průběhu závodů a akcí.
Instagram - Driftingcz
Driftu zdar a v Sosnové na viděnou.