O víkendu 20-21.4. se na Litvínovské trati uskutečnil první závod pro nejnižší kategorii Street a Street+. Kategorie byly záměrně rozděleny do dvou, jelikož začátečníci kteří přijeli už s technikou, která je upravená a připravená i pro vyšší kategorie, by nedali "sériovkám" moc šancí, takže závodili rozděleně. A to se určitě osvědčilo, protože tak byly výkony a rozdíly mezi technikou vyrovnané.

start grid.jpg (1.53 MB)

Do závodu nastoupilo celkem 18 jezdců Street+ a 10 Street, takže oba dva dny se na trati pořád něco dělo. Závodní víkend byl obohacen ještě i o páteční tréning kategorií Semi-Pro a Pro, takže si všichni mohli poměřit síly mezi sebou.

Asi i díky pátečním okořeněným tréningům nastoupili všichni jezdci do závodu se značným nadšením a hlavně snahou předvést ten nejlepší výkon a to se také potvrdilo. Body za kvalifikační jízdy se šplhaly až k 90.

eŠŽ V BOKU.jpg (1.47 MB)

linhart.jpg (1.54 MB)

Pro kategorii Street byl závod formou kvalifikačních jízd, kdy nejlépe nakonec trať projel Tadeáš Jagelka, druhý skončil Jan Němec a bronzový pohár vybojoval Vladimír Šiffner. 

street šampus.jpg (1.78 MB)

Pro kategorii Street+ byl závod formou kvalifikace a nejlepší 4 pak mohli bojovat v tandemových jízdách. Zde se velice pěkně představil Petr Korbel, který pro tento rok přesedlal z BMW e36 na BMW e46 a nebo Denis Cozlovchii, který jezdil jak ostřílený mazák. Velikým zpestřením byl i Milan Jirčík, který přivezl obrovské BMW 760, které bylo s klimatizací, rádiem a automatickou převodovkou, ale i on dokazoval, že jezdit bokem se dá s čímkoli. Tešíme se, že slíbil, že pojede celou sérii šampionátu. 

korbel batle.jpg (1.42 MB)

760 2.jpg (1.04 MB)

Všichni nejlepší se tedy utkali v TOP 4 a nakonec nejštěstnější bylMartin Grejtovský, který zvítězil nad Petrem Korbelem a třetí místo vybojoval zkušenější Jan Linhart, který nakonec porazil Denise Cozlovchiiho. souboje to byly ale pěkné a vyrovnané.

denis linhart.jpg (1.36 MB)

korbel vítěz.jpg (1.55 MB)

Můžeme tedy s klidným svědomím říct, že to byl další povedený závod a už se těšíme na další. Je vidět, že tyto kategorie připravují jezdce na postup výše a zde získávají potřebné zkušenosti.

VÍTEZOVÉ street plus.jpg (1.44 MB) 

Další závod pro obě kategorie je naplánvaný na 22.6., kdy se jezdci setkajína ostravském polygonu LIBROS.

 

Driftu zdar