aby zde uspořádal další podnik Transport Projekt DRIFT CHALLENGE, tentokrát RD2 STREET. Na závod se opět registrovalo velké množství jezdců, v celkovém počtu 33, kteří přijeli na jednodenní akci už v ranních hodinách, aby nepromarnili žádnou možnou chvíli k tréningu.

 

Celé dopoledne tedy trénovali a najížděli si trať, která byla po novém postavena v opačném směru, než je obvykle ve zvyku. Ukázalo se, že to je ideální rozložení pro slabší vozy nebo ne tak zkušené jezdce. Co nás potěšilo, ale ne úplně překvapilo, bylo to, že na tribunách sedělo více než 600 diváků, kteří přišli nové talenty podpořit. Utvrzuje nás to v tom, že vznik kategorie Street, byla správná volba.

 

Co se týče závodu, tak se i přes cenné rady a spousty tréningových jízd, projevila u spousty jezdců tréma, která nakonec zamíchala pořadím tolik, že se o první místo se stejným počtem bodů, dělili dva závodníci. Rozhodnout tedy musela druhá bodovaná jízda, která už vítěze určila a tím se stal talentovaný Matyáš Krišbaum se svou E24 V12 před Pavlem Hudečkem, který pořídil svého Nissana od matadora Kryštofa Kokošky. Oba tedy závodili na skvělých strojích.
 
Ani třetí v pořadí Vojtěch Soumar a jeho E46 nebyl pozadu a ztratil na prvního pouze 5 bodů. Opět se na trati ukázaly i nové tváře, což slibuje ještě větší účast do budoucna.
 
Celý den se ale po trati proháněla i elita českého driftu, v podání profíků Standy a Ládi Bezouškových, Michal Reichert a semipro jezdců Václav a Jan Hejdovi. Všichni pojali pozvání na exhibiční jízdy a pozvali diváky na další závod v rámci šampionátu v driftu, který se pojede už 11.5. na stejné trati. Co oni předváděli, bylo neskutečné. Proběhly i wallkissy a jezdily se těsné battly. Máme se na co těšit.
 
Celý den tedy byl naprosto bezkonkurenční. Počasí úžasné, jezdci si závod užili, nálada byla opět bezproblémová a show parádní. 
Všem jezdcům ještě jednou gratulujeme ...
 
A naše pozornost se teď zaměří na další závody v rámci Českého Mistrovství v Driftu, tedy na RD1 Transport Projekt Drift challenge SEMI-PRO a PRO v Sosnové 11.-13.5.
 
Více informací najdete na www.drifting.cz a sledujte také náš instagram.
 
Driftu Zdar.