O víkendu 17-18.5. se již tradičně v rámci srazu milovníku aut CAR WARS uskutečnil i druhý závod Transport Projekt Drift Challenge. Jako obvykle se tedy všichni už v pátek sešli na letišti v Panenském Týnci, kde pro jezdce byly připraveny dvě tratě. Opět trochu jinak a podle slov jezdců rychlejší a zábavnější. V pátek při tréninzích si tratě všichni najížděli a bavili se. Vozili diváky a dělali obrovskou šou. Nechyběly těsné battle, vrtulníky, kdy se tři auta točili kolem jednoho sudu najednou a jiné podobné exhibice. Jezdci i diváci si páteční den určitě užili.

battle.jpg (1.57 MB)

vrtulník.jpg (1.40 MB)

fun3.jpg (12.80 MB)

V sobotu ráno se začlo opět s tréninkem, ale už všichni věděli, že je to den, kdy se musí i závodit, takže trénování bylo víc svědomité a bylo na jezdcích i vidět, že nastupovala tréma před samotným závodem. Všech 35 jezdců bylo tentokrát připraveno na startu podle jejich průběžného pořadí a postupně nastupovali k měřeným jízdám. Na závod ale dorazilo 40 závodních aut, ale někteří nebyli do závodu kvůli technický přejímkám vpuštěni.

nemec.jpg (1.17 MB)

denni.jpg (1.81 MB)

partneři.jpg (524 KB)

Nejdříve se jel závod kategorie Street a pak kategorie Semi-Pro/Pro. Street kategorii ovládl Petr Hříbal se svým červeným pickupem, druhý nejlepší byl Pavel Machan, který nakonec porazil Tadeáše Jagelku. Souboje to byly vyrovnané a všichni bojovali jak nejlépe dovedli.

hříbal.jpg (7.47 MB)

V kategorii SemiPro/Pro bylo hned několik favoritů, jako například Dominik Kouba, nebo David Mrlina, ale ti skončili až pod stupni vítězů a všechny předjel Jirka Černý se svým strakatým kombíkem, před německým Reném Scherublem a Jakubem Valenou. I v této kategorii bylo na co koukat a jelo se na setinky. Jezdci vylézali z aut propocení a netrpělivě čekali, jak dopadnou jejich soupeři.

kouba.jpg (15.30 MB)

bubu vítěz.jpg (6.24 MB)

Celým dnem provázel závodem moderátor Martin Krpata, takže diváci měli jasné informace, kdo právě závodí, jaký měl výsledek a dozvěděli se i něco o driftu a jezdcích. Sluníčko svítilo až do vyhlášení výsledku. 

dekorace.jpg (501 KB)

dekorování.jpg (611 KB)

fun2.jpg (10.52 MB)

celý team CDS děkuje všem zúčastněným a už se chystá na další, třetí závod Transport Projekt Drift Challenge, který se bude konat v polském Kielce, spolu s CEZ šampionátem. to bude opět zajímavá podívaná s nezapomenutelnými zážitky.

Driftu Zdar