Druhým závodem drift série mistrovství ČR byl závod na německém okruhu Nurburgring, kde se čeští jezdci přidali k tradičnímu seriálu Nurburgring Drift Cup (NDC). Po předešlých zkušenostech, jelikož se zde závod konal již po třetí, se přesunul termín na květen, aby se zaručilo, že závod nebude jakkoli ohrožen díky počasí, ale i tak proslulý okruh nezklamal a připravil závodníkům rozmanité podmínky. Ve čtvrtek večer hustý déšť, takže spousty aut a jezdců bylo umyto přívalem vody, v pátek pak naopak krásně slunečno a sobota byla zamračená a upršená. Na závod nakonec dorazili zástupci obou kategorií. Semi-Pro a PRO. Celkem dorazilo 12 jezdců, kterí byli připravení se poprat s místní konkurencí a to nakonec i udělali.

onodi.jpg (2.19 MB)

eda battle.jpg (2.05 MB)

Okruh je krásný a připravená trať velice ryhlá a zároveň náročná, protože po nástřelu, kdy auta dosahují rychlosti až 170km/h přichází levá zatáčka a pak šikana s vracákem, kde se brzdí a řadí o dva rychlostní stupně níže a výjezd do kopce... Zdá se to být lehké, tři zatáčky, ale nováčkům trvalo takřka celé dopolende, než si našli správnou stopu a trať projížděli bez větších problémů. Odpoledne už pak všichni trénovali i tandemové jízdy a vozili DriftTaxi. Po ukončení tréninků následovala rozprava a mohlo se jít chystat auta na kvalifikace a spát.

Elbert dým.jpg (1.76 MB)

dorn onodi.jpg (2.58 MB)

MR battle.jpg (2.51 MB)

Sobotní ráno přivítalo závodníky deštěm a zimou. Taže to co bylo naučeno za sucha, bylo zapomenuto a všichni měli hodinu na to, natrénovt si trajektorii na vodě. Asfalt zde na okruhu je dost jemný, takže to kolikrát vypadalo, jak kdyby jezdili na ledu. Ihned po tréninzích se nastoupilo do kvalifikací. Závod se jel spolu s NDC, ale my jsme hodnotili jen české jezdce. V kvalifikaci na třetím míste skončil Matěj Horáček, který měl jednu bodovanou jízdu a zbylé dvě zkoušel víc, ale to se ne úplně vyplatilo, druhý Dominik Kouba, který stejně jako Matěj bojoval s adhézí povrchu díky jeho výkonu a nejlepším byl Michal Šubrt, který skončil dokonce v první pětce mezi ostatními jezdci a zasloužil si velký obdiv místních fanoušků. V kategorii PRO se dařilo všem mimo Luboše Ďurina, který se bohužel díky chybám nekvalifikoval a Martina Maška, který měl těsně před zahájením problémy se servem a nestihl ho opravit a byl vyřazen. Nejlépe dopadl Michal Reichert, který dokonce skončil celkově první a za to získal i cenu od organizátora.

masek.jpg (1.64 MB)

durin off.jpg (2.61 MB)

MR dým.jpg (1.49 MB)

 

jezdci se tedy po kvalifikaci vrátili do svých paddocků, aby se připravili na battle. V obou skupinách se připravil pavouk do TOP32 a mohlo se začít. Semi-Pro není ani zde žádná amaterská kategorie a i zde se jezdilo natěsno a bez velkých chyb. Matěj Horáček, ale hned v první jízdě na vodě jednu udělal a při lead run už nedokázal "přejet" soupeře, a tak byl vyřazen, Michal Šubrt skončil svou jízdu v TOP 16 ale Dominik Kouba ukázal konkurenci, jak se to má jezdit a po několika krásných a napínavých soubojích nakonec vyhrál. A to i celkově v NDC. Aplaudovali mu nejen příznivci česhé scény, ale i místní, včetně porotců. Jeho finálové těsné stínavání bylo fenomenální.

eda vitez.jpg (1.78 MB)

subrt.jpg (1.75 MB)

kouba vitez.jpg (1.86 MB)

V kategorii PRO byly souboje stejně napínavé a ke všemu ještě i mnohem rychlejší. Bohužel se ne všem našim jezdcům dařilo a do TOP 8 posloupil pouze Alex Dorn, Michal Vychodil a Michal Reichert. První dva tam svou jízdu stále na vodě skončili, ale Michal Reichert pokračoval dál. Jeho jízdy byly přesné, agresivní a úchvatné, bohužel ale vše stačilo pouze na 3.místo celkově, kdy v boji o finále udělal při nájezdu do poslední zatáčky drobnou chybu a ta ho stála postup. Nicméně v českém šampionátu mu toto vyneslo prvenství.

dorn dym.jpg (1.88 MB)

vychodil.jpg (2.26 MB)

MR vítez.jpg (2.20 MB)

Co nás ale úplně nejvíc potěšilo, tak to, že jak Michal, tak Dominik, za své výkony obdrželi speciální cenu za nejvíc efektní jízdy a oba skončili i na bedně. Takže při vyhlašování vítězů nakonec stály ve vítězné řadě i auta jezdců CDS. To nás samozřejmě nesmírně těší a všichni mají u nás obrovský respekt a uznání nejen za výkony na trati, ale i za ochotu absolvovat tu dalekou cestu na tento okruh.

kouba final battle.jpg (2.91 MB)

MR batte 2.jpg (2.34 MB)

Ještě jednou tedy všem gratulujeme a budeme se těšit na další závod, který se pojedu už za měsíc 14.6.-15.6. v polském Kielce, tentokrát tedy s polskou, velice silnou konkurencí. V rámci Transport Projekt Driftchallenge ale na další závodění nebudeme čekat dlouho, protože už 17.5. -18.5. pojedeme závod Gymkhana RD2 v Panenském Týnci.

Driftu Zdar