Dalším, v pořadí již 3. závod Mistrovství České republiky v driftu, Transport Projekt Driftchallenge, se konal tento víkend v polském Kielce, který byl spojený s polským DMP šampionátem. To opět zaručilo vysokou kvalitu jezdců, kterých dorazilo celkem 86 v obou kategoriích, zajímavé souboje a díky rychlé a technické trati, obrovskou diváckou atraktivitu. To se potvrdilo. A opět se výsledky zapsaly i do poháru CEZ, kterého se účastní jezdci ze střední Evropy.

kielce.jpg (218 KB)

kouba chase.jpg (2.24 MB)

wartal.jpg (1.80 MB)

gabo.jpg (1.61 MB)

tréning loga.jpg (250 KB)

V pátek po příjezdu a zabydlení se v depu, se všichni vrhli na tréningy. Bylo znát, že trať nikomu nic neodpustila a tak bylo možné vidět několik výletů mimo a bohužel i zničených disků, ramen a laminátových blatníků. I tak se ale všichni vyjezdili do syta a trať si dostatečně načetli. Tréningy sebou ale přinesly i spousty dramatu. Vysoké teploty trápily nejen techniku, ale i jezdce, bohužel i české, kdy Martin Mašek i Dominik Kouba sháněli po Polsku náhradní alternátory, nakonec se je podařilo ale opravit v sousedním městě. Luboš Ďurin musel svářet zničené rameno přední nápravy a Jánosz Onodi dokonce 4 hodiny opravoval naopak zadní nápravu. Naštěstí se ale vše opravilo a mohlo se jít tedy nachystat techniku na sobotu, kdy se měla jet kvalifikace a i finálové battly. Pouze Gabo Kockácz nedokázal poruchu vodní pumpy vyřešit a tak se musel se závodem rozloučit.

masek gabo.jpg (1.40 MB)

elbert.jpg (199 KB)

dorn.jpg (1.81 MB)

hejdové 2.jpg (2.18 MB)

Sobotní slunečné ráno přivítalo jezdce k rychlému tréningu, jelikož se mírně musela upravit  trať a tak všichni jezdci mohli ještě stroje otestovat a probrat se před kvalifikacemi. Po odjetí všech kvalifikačních jízd, se mohl vytvořit pavouk pro Battle, kdy se v obou kategoriích jelo TOP32. Mezi čechy se nejlépe umístil János Onodi, před Martinem Maškem a Martón Zoltánem. V Semi Pro byl nejlepší z českých jezdců Dominik Kouba, druhý Michal Šubrt a třetí Jan Hejda. Bohužel se do Top32 nedostal třeba Jakub Valena, nebo Václav Hejda a Jan Pecina.

masek battle.jpg (190 KB)

janota.jpg (1.46 MB)sanka.jpg (216 KB)

pecina.jpg (1.84 MB)

mm.jpg (2.12 MB)

janosz lead.jpg (1.47 MB)

Po kvalifikacích a představení jezdců, se jezdci seřadili na startovní rošt a šli poměřit své síly. Jak János Onodi, tak Martin Mašek bojovali se svými soupeři, jízdy se dokonce opakovaly, ale bohužel ani jeden nepostoupil dál. Taže pořadí i pro český mistrák v kategorii PRO dopadlo stějně jako kvalifikace, kdy se na stupně vítězů postavil Onodi, Mašek a Zoltán. 

zoltán.jpg (149 KB)

masek finale.jpg (1.83 MB)

janosz finale.jpg (1.72 MB)

V SemiPro bylo trochu veseleji. Všichni kvalifikovaní češi sice skončili v Top32 také, pouze Dominik Kouba udeřil stejně jak na Nurburgringu a s přehledem ovládl všechny battle a vyhrál nejen český pohár, ale i polský pohár, tedy celý závod. Obrovská gratulace a hrdost.

hejdové.jpg (2.15 MB)

subrt lead 2.jpg (2.23 MB)

kouba vítěz.jpg (200 KB)

kouba podium.jpg (138 KB)

Dominik předvádí tuto sezónu neskutečně precizní jízdy, spolehlivost, rychlost a chytrost, což mu nese ovoce a těšíme se na další závody. Teď nás čeká spojený závod Street/Street+ a Gymkhana na Ostravském LibrosRingu a pak už na nás čeká českolipská mekka driftu Sosnová. Plány na další víkendy jsou tedy jasné a máme se určitě na co těšit.

kouba chase loga.jpg (236 KB)

Driftu zdar