...který se jel na polygonu S-Drive v Hradci Králové a můžeme opět napsat, že to byl další nezapomenutelný zážitek.

Už od pátečního rána, kdy se začalo plnit depo jezdci, panovalo neskutečné vedro, ale teamy byli znamenitě připraveni, takže byla k vidění nejen závodní technika, ale i malé bazénky, které jim plnili místní hasiči. Trochu to vypadalo jak v luxusní vilové čtvrti.
Teď už ale k závodu samotnému. Soutěžilo se ve všech kategoriích a to Street, která se jela na “starém” Czech Ring okruhu, který byl otevřen i pro tréning ostatních kategorií, Semi-Pro a Pro startovali na polygonu s lehce pozměněnou tratí, než se jela v loňské sezóně.

V kategorii Street se těsně před závodem změnil povrch závodní tratě a to z důvodu deště, ale jezdci se s tím náramně poprali a celý závod si užili do posledních metrů závodní tratě.

Nejlépe se s tím popral Matyáš Kiršbaum (Escobar)

 

Druhé místo si krásnou jízdou pojistil Pavel Hudeček se svou S14.

 

A třetí místo zaslouženě obsadil Tomáš Legerský

 

A zde je pořadí kategorie STREET :

1.místo : Matyáš Kiršbaum 

2.místo : Pavel Hudeček

3.místo : Tomáš Legerský

Už v patek při tréninzích bylo vidět, že to nebude mít nikdo zadarmo a bude potřeba hodně umu a i 100% techniku. Všech 89 přihlášených jezdců proto využilo pátek na maximum, aby v sobotu už jen prověřili techniku a vrhli se do kvalifikací.

Ty ovládl Dominik Kouba v Semi-Pro

 

 a Stanislav Bezouška v PRO.

 

Sestavil se pavouk do battle a jezdci se mohli po celém dni zaslouženě odreagovat, schladit a nebo poopravovat techniku. Bohužel i to bylo potřeba a některým jezdcům byl dokonce výlet mimo trať osudným, jako například Josefu „CHOSE“ Šímovi, který zničil svého nissana tak, že už nemohl dál pokračovat.

 

Nedělní ráno překvapil depo déšť. Ten absolutně změnil povrch asfaltu na “led” a tak ranní tréningy byly hodně krušné. Naštěstí ale před battle Semi-Pro trať oschla a mohli jsme čekat těsné souboje. A i to tak bylo. Nejlepším se nakonec stal David Mrlina, který se probojoval do finále opravdu nejvíc těsnými rozjížďkami.

 

Druhý Filip Vimpel se určitě nenechal zahanbit.

 

Jan Hejda, nakonec 3. , jelikož porazil vítěze kvalifikace Dominika Koubu. 

A zde je pořadí kategorie Semi-PRO :

1.místo : David Mrlina

2.místo : Filip Vimpel

3.místo : Jan Hejda

 

V kategorii PRO opět zamíchal kartami v TOP8 déšť, ale profíci to zvládli a bojovalo se i tak. Třetí místo si odváží David Mourek, který se trochu v sobotu trápil s technikou, kdy dilky tomu přišel o jednu kvalifikaci.

 

Druhý nejlepší byl navrátilec Martin Mašek, který postup do finále měl okořeněn několika opakováními a ten nakonec podlehl suveréně nejlepšímu Standovi Bezouškovi, který bojoval v každém battle, jak kdyby to bylo finále. Perličkou byl jeho battle v TOP8, kdy se opakovalo dokonce 3x. Byla to parádní podívaná.

 

Kategorie PRO :

1.místo : Stanislav Bezouška

2.místo : Martin Mašek

3.místo : David Mourek

Všem výhercům, ale i poraženým jezdcům gratulujeme, děkujeme za podporu diváků, našich partnerů a těšíme se na nadcházejíci závod v kalendáři CDS, a to CarWars Gymkhana.

Veškeré informace, termíny, výsledky, průbežné pořadí a reporty najdete na www.drifting.cz

Těšíme se na další závody a driftu zdar.