Mezi jezdci SEMI PRO se blýskl nejlepším výsledkem rakouský jezdec Daniel Brander. V první jízdě mu scházelo pouze půl bodu na překonání hranice osmdesátky. Druhá kvalifikační příčka patřila Honzovi Konečnému a Honzovi Hejdovi, který po nehodě v Hradci dokázal auto v neuvěřitelně krátkém čase opravit.

Kvalifikace kategorie PRO ukázala jak neuvěřitelně vyrovnané je startovní pole. Dokládá to fakt, že první šestice se vešla do rozdílu deseti bodů. Zároveň se také ukázala obtížnost hodnoceného úseku. Ani jeden ze závodníků se nedostal přes hranici devadesátky. Vítězem kvalifikace se po dech beroucím souboji stal Marek Wartalowicz. Silná polská výprava získala i druhou a třetí příčku. Úřadujícího mistra české republiky, Marco zakouřila trápily technické problémy, dokončil kvalifikaci na čtvrté příčce. Problémy se nevyhýbali ani Michalu Reichrtovi, který s jednaosmdesáti body na kontě dokončil kvalifikaci jako pátý. Překvapením byl i výsledek Michala Vychodila a velice konzistentní jízdy Míši Sacherové.

Sobotní dopolední program nabídl kvalifikaci jezdců zóny střední Evropy. Startovní listina se skoro kryla se skupinou PRO a tak si mohli čeští závodníci napravit svou reputaci. Ve skvělé formě se opět předvedl Wartalowicz. Dostal se, i když těsně, přes devadesát bodů. Druhá příčka patřila Michalu Reichrtovi, který i přes nefunkční převodovku získal 86 bodů. A třetí dokončil kvalifikaci Marco Zakouřil.

V tandemových jízdách se ukázala vzrůstající kvalita v kategorii SEMI-PRO. Kdo čekal battly s velkými rozestupy musel být zklamán. Jezdci jezdili kolo na kolo, dveře na dveře. Na nejvyšším stupínku nakonec stanul vítěz kvalifikace Daniel Brander. Druhá příčka patřila Jánoši Onódimu a body za třetí stupínek si ze Slovenska odvezl Daniel Janota, pro něj to byl dosavadní nejlepší výkon kariéry. Nepopulární ale i tak krásné čtvrté místo získal Ĺuboš Ďurin.

K velkému souboji se ale schylovalo ve skupině PRO. Ve dvou předkolech skupiny se do TOP 16 na poslední chvilku probojoval Petr Kurňava, který tím chtěl napravit svůj nepřesvědčivý výsledek z kvalifikace a Jirka Kokeš. Druhý jmenovaný se tím dostal do nezáviděníhodné situace. Musel se utkat s vítězem kvalifikace. Bojoval statečně, ale nepostoupil. V nádherných a často výsledkově velice těsných battlech se do semifinále probojovala čtveřice Wartalowicz, Zakouřil, Roska a Gozdziewicz.

Marco Zakouřil s Markem Wartalowiczem svedli nádherný souboj, bohužel k lítosti fanoušků úřadujícího mistra do finále postoupil Wartalowicz. V druhé dvojici se více dařilo Gozdziewiczovi. Zakouřil v tandemu o třetí místo zvítězil a získal tak bronzový stupínek. Wartalowicz ve finálovém battlu potvrdil neuvěřitelnou formu se kterou na první kolo šampionátu přijel a zvítězil.

Premiérové battly zóny střední Evropy nabídly znovu šanci českým závodníkům bojovat o nejvyšší příčky. Semifinálová čtyřka vypadala podobně jako v kategorii PRO, pouze Rosku nahradil Reichrt. Ten se ke konci závodu potýkal s velikými technickými problémy. Trápila ho nejen porouchaná převodovka ale nově také turbodmychadlo. I tak se ale dostal do finálové jízdy, kde podlehl skvěle jedoucímu Wartalowiczovi. Marco Zakouřil byl znovu v souboji o třetí příčku a znovu ji vyhrál.

Startovní pole poznamenané absencí několika závodníků, kteří nestihli připravit své speciály, trpělo sice nižší účastí to ale mnohonásobě vyvážila kvalita jmen na startovní listině. Čeští závodníci měli hned v úvodním podniku šampionátu velikou konkurenci a možnost porovnat se, s špičkou střední Evropy. Budiž jim ke cti že obstáli. Dalším závodem bude Sosnová a už teď můžeme přislíbit bohatě obsazenou „startovku“.

Kdo neviděl přímý přenos má možnost se podívat na záznam.

Pátek - kvalifikace

https://youtu.be/mMYByu3X_OQ

Sobota - Battle

https://youtu.be/li7ca26VSYI