O trochu jasněji je v kategorii PRO. Úřadující mistr ČR Zakouřil má náskok čtrnácti bodů. Sosnová mu ale při minulém závodě nepřinesla moc radosti a „prokletí domácí tratě“ se ukázalo v plné „kráse“. Druhý Vychodil má stále šanci zabojovat. Navíc technická trať by měla vyhovovat jemu i jeho stroji. I třetí David Mourek může pomýšlet na titul, ale jeho šance jsou už opravdu jen hypotetické. Oba jeho soupeři by museli ve zbytku sezóny úplně propadnout a David dvakrát vyhrát. Tak velké zaváhání se ale od Zakouřila s Vychodilem čekat nedá, jak se ale říká naděje umírá poslední. David navíc minule v Sosnové vyhrál. I kdyby nechtěl atakovat pozice v předu, musí se snažit. Ze třetí příčky by ho totiž chtěl sesadit průběžně čtvrtý Michal Rzoska. Polský jezdec absolvuje kompletní šampionát ale ani on na okruh u České Lípy nemá dobré vzpomínky. V posledním kole musel po svém vlastním zaváhání opravovat a byl rád, že se vůbec postavil na start tandemových jízd.

Na posun výsledkovým pořadím si může brousit zuby i Michal Reichrt, který se blýskl skvělým výsledkem v Hradci. Po dlouhé době se dostal v českém mistráku na nejvyšší stupínek. Bohužel i v Hradci ho trápila technika. Doufejme ale, že velice vyrovnaný výkon Michala je příslibem k dramatičnosti sezóny příštího roku.

Bodově se bohužel zatím neprosadil Standa Bezouška. Ostřílený závodník má na kontě čtyřicet bodů a bohužel pro něj ani jedno pódiové umístění. Standa, stejně jako jeho bratr Ladislav, v žádném případě ještě nepatří do starého železa a jeho fanoušci ho jistě podpoří i v Sosnové. Uvidíme, jestli se na konci této sezóny ještě pokusí nějak výrazněji prosadit.

David Levička se dostává do formy. Na jeho výkonech je vidět že se pomalu ale jistě srovnává s divokou E36kou. David Figuruje na průběžné deváté příčce. Pouhé čtyři bodíky za ním je dvojice Gabo Koczkáš a Michaela Sacherová. Gabo měl v Hradci zdravotní problémy. I tak získal jedenáct bodů a posunul se pořadím vpřed. Míše Sacherové se zadařilo na Lausitzringu kde urvala patnáct bodů. Kvalitní výsledek na posledních dvou závodech by ji jistě posunu výsledky vpřed.

Dramatická situace je i ve třídě SEMI-PRO. Honza konečný se po skvělých výkonech v celé sezóně dostal na první příčku. Nesmí však usnout na vavřínech, těsně za ním se nachází Luboš Ďurin. Jeho zaváhání v Hradci ho stálo pozici lídra skupiny. Konečnému je však stále „na dostřel“, schází mu pouhé dva bodíky. Třetí figuruje v průběžných výsledcích Honza Hejda. Tomu právě teď chybí body z Kielce a za druhým Ďurinem zaostává o 23 bodů. Je tedy dost pravděpodobné, že o titul mistra republiky se utká dvojice Konečný - Ďurin. Honzova třetí příčka je zároveň i jediným bezpečným přístavem v jinak velmi rozbouřených vodách průběžného pořadí. Hejda má dostatečný náskok na čtvrtého Filip Vimpela. Vimpel připsal do výsledků nuly za dva závody a se ztrátou 17 bodů na stupně vítězů může opravdu litovat, že se takto vyřadil o souboj v top 3. Na páté příčce figuruje Onódi, ten se sice ukázal na Slovakiaringu a v Kielce, bohužel jinak v sezóně absentuje je tedy jasné, že pokud se přihlásí až do posledního závodu v Brně, propadne se výsledky ještě níže. Toho by mohla využít celá skupinka pronásledovatelů. S malými rozestupy je seřazena pořadím skupiny pětice Kouba, Václav Hejda, Matějný, Tichý, Hájek.

Pořadí v obou skupinách se bude ještě jistě měnit a tak si počkejme, jak to bude vypadat po předposledním závodě, který nás čeká tento víkend. Sosnová může o titulu rozhodnout, Jestli bude Zakouřil slavit obhajobou na domácí půdě se dozvíme už v neděli odpoledne.