Nedělní ráno bylo prozářeno „skoro“ jarním sluníčkem a pravděpodobně i to přilákalo velké množství diváků. Po pravdě to celý team CDS mile překvapilo. Nečekali jsme, že by na testování přijelo přes 500 přihlížejících a tak pořadatelé museli operativně připravovat divácké zóny. Bezpečnost je totiž pro všechny z teamu CDS prioritou. V době kdy mají závodní vozy výkony přes 400 koní je potřeba správně definovat únikové zóny pro jezdce. Pořadatelé však nejsou všemocní a je potřeba se spolehnou také na zdravý rozum návštěvníků. Vše se podařilo a první vozy vyjely na trať pro pouze s malým zdržením.

První kdo si udělal malý výlet mimo byl Hejda. Jeho orba trávníku lemujícího trať se naštěstí obešla bez poškození techniky. Bohužel v následující jízdě Honza Hejda zachyboval podruhé a tentokrát si jeho stroj odnesl trvalé následky, Honza vylezl z vozu pouze otřesen a doufejme, že se mu podaří do prvního závodu vše opravit. V průběhu dopoledne bylo vidět že jezdci zrychlují, zvětšují úhly a dostávají se na opravdové limity tratě. Bohužel po poledni se za tyto limity dostal David Levička, který velice tvrdě havaroval ve vysoké rychlosti do stromu. David z velice ošklivě vyhlížející havárie vyvázl bez zranění a byl převezen pořadateli na preventivní zdravotní kontrolu. Při této nehodě se potvrdilo že technické změny, které byli vyžadovány pořadateli před začátkem sezóny, například ochranné rámy, nejsou pouze planými výplody. Jedná se prvky, které odpovídají úrovni dnešního driftu. I Davidovi přejeme, aby se mu podařilo sehnat sponzory a provést velice nákladnou opravu závodního vozu co nejdříve.

V průběhu neděle jsme také spustili testovací vysílání livestreamu. Až na pár zádrhelů se podařilo studio od-moderovat, bohužel ve chvíli kdy se mělo přepínat na trať se stala výše zmiňovaná nehoda, po které byl další program testování zrušen (i z důvodu počasí). Testovací vysílání poznamenalo několik technických zádrhelů. Od toho však testování proběhlo a splnilo tím svůj účel. Na Slovakiaring budou již všechny problémy vyřešeny a my vám budeme moci představit vysílání opět o nějaký krůček lepší než v minulém roce.

Na závěr musíme poděkovat všem, kteří se testování zúčastnili a také všem fanouškům u obrazovek. Vaše reakce, podměty a zájem nás utvrzují v tom, že je důvod posouvat pomyslnou laťku kvality driftingu směrem vzhůru.

Nezapomeňte že už 31.3-1.4. se roztočí kola drifterských speciálů znovu, tentokrát na Slovakiaringu.