V kategorii Transport Projekt Driftchallenge STREET  se jel tuto sobotu finálový noční závod. Konal se v Litvínově a byl zpestřen tím, že se o mistrovi rozhodovalo s rozsvícenými světli.

Poslední závod letošního ročníku dorazilo 16 jezdců, kteří se chtěli ještě utkat o boj o pódiové umístění. Od ranních hodin až do večera se celý den trénovalo a jezdci pilovali svou kvalifikační stopu. Někteří se odhodlali i k tandemovým jízdám, protože jak už z názvu vyplívá, jedná se o kategorii Street, tedy kategorie, kde se rekrutují jezdci do SemiPro, kde už bez battle není šance na umístění a tak jezdci jezdili i tuto disciplínu, aby v příští sezóně za zkušenějšími jezdci neztráceli. V rámci tréninku měli možnost dorazit i auta z ostatních kategorií, aby si buď jen zajezdili, nebo vyzkoušeli svou techniku.

Dorazil třeba team DriftFreaks, kterému se snad už konečně podařilo odstranit všechny trable s jejich novým motorem a snad už je v Sosnové uvidíme v plné polní, ale také jeden z našich porotců Jakub Zapoušek, který proháněl „streetaře“ na trati a zároveň jim pak předával cenné zkušenosti.

Samotný závod probíhal víceméně bez větších komplikací, technických problémů a díky světelným rampám na autech, byl efekt z jízd netradiční, ale nezapomenutelný. Třetím nejlepším se nakonec stal Jan Linhart, za Pavlem Hudečkem, který si odváží pohár za druhé místo a nejlepším závodníkem finálového klání se stal Martin Grejtovský se svým modrým drift Compactem. Vítězům gratulujeme, čest poraženým.

Celkovým mistrem kategorie STREET pro rok 2018 se nakonec stal ale Matyáš Krišbaum, před Pavlem Hudečkem a Zdeňkem Bělinou.  Tyto jezdce budete mít možnost osobně potkat jako obvykle tento rok ještě na vyhlášení vítězů, kde si převezmou trofeje, ale někteří se budou moci zúčastnit na „divokou kartu“ pořadatele nadcházejícího závodu SemiPro a Pro v Sosnové, kde budou mít svůj minizávod včetně kvalifikace a battle. Takže tu krásnou ESCOBAR 6erV12 a černého Nissana S14 tento rok ještě uvidíte.

Spolu s ním i bílou E46 se střílejícím turbem Lukáše Fila a Honzu Mičulku a jeho černé rychlé baworácké kupé.

Všichni se už nemůžeme dočkat, až zas zaburácí motory a to už 7.-9.9. právě v Sosnové, kde se poprvé představí i úřadující mistr PRO Marco Zakouřil se svou novou BMW M2. To bude nářez.

Ještě jednou tedy obrovská gratulace, respekt všem a uvidíme, kdo z „streeťáků“ přesedlá příští rok o stupeň výše.

Driftu Zdar