Tento víkend se bojovalo na více frontách. Jedním z hlavních podniku víkendu byl již 3. závod v Gymkhaně, který se jel v Panenském Týnci v rámci CarWars srazu. Protože se Gymkhana všeobecně stává více a více populární, stále přibývají jezdci i ze zahraničí www.drifting.cz připravili jsme několik novinek a tak tento závod sliboval mnoho nových zážitků,  jak pro diváky, tak i pro jezdce. Pro diváky hlavně díky zvětšenému prostoru a více tribun s větší kapacitou, pro jezdce bylo připraveno překvapení ve zpestření tratě v podobě zajetí šneka a také trefení zadní částí auta balónu, za který mohli jezdci získat odečtení jedné až tři vteřin ze zajetého času.

 

Startovní listina, která byla opět početná, naznačovala boje o každou vteřinu, ať už u street tak i ve skupině Semi-PRO a PRO. Jezdci si trať pochvalovali, zejména když trefili zmíněný balón, jelikož sklízeli nejen ovace diváků, ale hlavně snížení celkového času.

Ve skupině street se objevili i úplný začátečníci jako byl Jan Chrt anebo Filip Treml, kteří si užili svůj první závodní víkend a mají náš velký obdiv za jejich výkony.

 

Nakonec se v této skupině a strhl velký boj o každou vteřinu a bylo se na co dívat, všichni se s tratí poprali a bylo to super několika ostříleným favoritům se závod sice moc nevydařil, ale i tak předvedli úžasnou show Lucka Wangová, Lukáš Herbe, Zdeněk Řehák i Achim Kropf z Německa si trať užili na max 

 

Konečné pořadí které je mimochodem online na drifting.cz nakonec dělilo jezdce na prvních 4 místech doslova setiny vteřin :

Jakuba Dvořáka s časem 00:41.94 od třetího místa dělilo pouze 94 setin od pomyslné bedny.. na třetím místě s časem 00:41.00 skončil Jan Linhart,

tomu chybělo pouhých 72 setin od druhého místa, na kterém skončil Zdeněk Bělina s časem 00:40.28.

 

Nejrychlejším jezdcem kategorie STREET byl opět Tomáš Tuháček s Miatou a časem 00:40,22 a to o pouhých 6 setin !!!  

Byl to opravdu velký boj a všem gratulujeme.

 

Skupina Semi-PRO/PRO byla jako vždy obsazena zvučnými jmény jako byli např. Josef Chose Šíma, Michal Matzenauer, Petr Týbl nebo Jakub Sanka Valena. V této kategorii, s trochu těžší tratí se všichni sžili a ukusovali vteřiny soupeřům a nic si nedarovali.

Ikdyž měli tito jezdci o něco náročnější a delší trať než skupina Street ale jejich časy byli i tak famózní. Všichni do toho dali maximum a to nejen ze své techniky ale také ze svých sil ..

 

Na čtvrtém místě nakonec skončil mazák mezi gymkhanisty Petr Týbl s časem 1:00.30, na bedně to skončilo takto :

3 místo – Jakub Sanka Valena – 00:59.82

2.místo – Jirka Bubu Černý – 00:58.87

1. místo si opět vybojoval Dominik Kouba s časem 00:54.31. Jeho investice do závodního speciálu a zkušenosti jsou znát.

 

Gratulujeme :)

 

Jak jsme avizovali již na začátku článku, bojovalo se na více frontách. V Ostravě se totiž jel závod Driftex Libros Cup, kde driftingcz měl svého zástupce, jelikož se plánuje, že zde pojedeme tuto sezónu závod Street Drift.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na další reporty z takto úspěšných akcí.

Sledujete www.drifting.cz, kde se vždy dozvíte nejaktuálnější informace a i reporty z akcí.

Driftu Zdar a pořád bokem