Už podruhé v této sezóně s více než měsíční pauzou se uskutečnil závvod na českolipském okruhu v Sosnové, kde se sjelo víc jak 40 závodníků obou DRIFT kategorií. Minulý závod ve spojení CEZ přivezl hlavně jezdce z Polska a Maďarska, Maďarští borci přijeli i tentokrát, ale navštívili nás i závodníci z Holandska a jak už tradičně i Německa a Slovenska, kteří si rozhodně nepřišli jen zajezdit. Díváci také nelenili a dorazili v hojném počtu.

madari.jpg (561 KB)

tribuny.jpg (1.00 MB)

Už v pátek tedy začaly tréninky. Díky trochu nižší účasti ve startovním poli si každý jezdec užil trať do syta, ale bohužel ne všichni se úplně radovali. Stanislav Bezouška se trápil s padajícím klínovým řemenem a díky tomu narazil do svodidel, Matuš Lichanec zase vyjel mimo trať a to ho natolik rozhodilo, že zničil zadní nápravu a David Mourek se při tréningovém battle srazil s Jakubem Valenou a musel tak narychlo opravovat tlumič a řízení auta. Technické problémy se nevyhnuli ani Míše Sacherové-Frantinové, která měla problém s převodovkou a tak její auto stálo v depu. Každopádně ohlasy z pátečních tréningů byly pozitivní jak ze stran jezdců, tak i diváků.

 battle sb lb.jpg (687 KB)

sacherka servis.jpg (695 KB)

trening.jpg (714 KB)

reine trening.jpg (343 KB)

Sobotní ráno sebou přineslo další tréningy, obě skupiny měli po dvou várkách a po nich následovaly kvalifikace. Nejdříve nastoupili borci z kategorie Semi-Pro. Zde šlo opravdu o hodně, jelikož pouze 16 závodníků mělo šanci postoupit do nedělních battle a tak se dala nervozita skoro krájet, což bylo vidět na některých průjezdech, kdy někteří přecenily síly nebo schopnosti aut a skončili mimo trať, nebo chybovali jinak. Nakonec nejlepším v kvalifikaci byl David Mrlina, který za sebou nechal se svým novým motorem Dominika Koubu o jediný bod. Oba se dostali k 90.bodům, což znamenalo takřka bezchybné jízdy. Třetí nakonec skončil ostřílený Jan Hejda. Pavouk mohl být tedy sestaven a závodníci se mohli věnovat přípravám na neděli.

mamba trening.jpg (328 KB)

kouba mrlina.jpg (651 KB)

V kategorii PRO bylo o trochu míń starostí, protože původní plán byl TOP32 do battle, takže bylo potřeba "pouze" bodovat, ale i tak se profíci nechtěli nechat zahanbit a prali se o každý bodík. V této kategorii je znát ten markantní rozdíl oproti nižší kategori a to hlavně v rychlosti a oblakům dýmu. Nejlepším byl Stanislav Bezouška, který sice s pochroumaným, ale opraveným autem předvedl neskutečnou jízdu a hned za ním skončil David Mourek, který měl také technické problémy s geometrií a tlaky turba. Jako třetí jim dýchal na paty Luboš Ďurin, pro kterého byla tato kvalifikační jízda zatím nejlepší v jeho kariéře. Míša Sacherová dostala nakonec od organizátorů a se souhlasem ostatních jezdců možnost jet kvalifikaci v neděli ráno, jelikož auto opravila těsně před ukončením sobotních kvalifikací.

vette trening.jpg (346 KB)

sacherka.jpg (555 KB)

murek kvali.jpg (522 KB)

Nedělní ráno už byla cítit v depu nerovozita. Tribuny se naplnily k prasknutí a závodníci odstartovali ke svým posledním tréningům, kde už jezdili se svými battle soupeři, aby si je načetli a vyzkoušeli si, jakou strategii zvolit. Ihned po ukončení a krátké obědové pauze nastoupili borci ze skupiny Semi-Pro. Nejdříve se divákům představili a pak se hned seřadili na startovní rošt a mohlo se začít. V TOP 16 se nestalo nic zásadního. V TOP 8 už byly souboje víc natěsno, což pocítil i Jan Pecina, který nezvádl svůj vůz a poslal ho do svodidel. Do Top 4 nastoupili 3 češi a holaňďan Niels Kos se svou BMW E30. Ten nakonec podlehl Davidu Mrlinovi a naopak Jan Hejda po opakování Dominiku Koubovi, který celý závod jel s poškozeným motorem. Niels nakonec ale porazil Jana Hejdu a tak si do Nizozemí odvezl pohár za třetí místo a ve finále po krásném souboji nejlépe dopadl David Mrlina a tak Dominik převzal stříbrnou pozici. 

mrlina představení.jpg (789 KB)hejda pecina.jpg (795 KB)

hejda sanka.jpg (515 KB)

pecina crash.jpg (1.01 MB)

vítězové semi.jpg (862 KB)

V katetogirii PRO byl postup podobný. Po battlech SemiPro se profíci představili divákům a rovnou na start. Od prvních jízd se jelo s neskutečným nasazením a nikdo nechtěl vypadnout. Výkony všech byly tak vyrovnané, že se několik battle muselo opakovat a i tak výsledky byly těsné, že rozhodovaly jen maličkosti. Míša Sacherová Frantinová nakonec byla ale asi ta nejšťastnější, protože se postupně prokousala svými výkony, chybami a technickými problémy soupeřů až do semifinále, kde sice do finále nepostoupila, ale nakonec porazila i vítěze kavlifikace Stanislava Bezoušku, kterému opět spadl klínový řemen a vylítl z trati. Stejně tak se až do finále probojoval Jánosz Onódi, na kterého tam už čekal bezchybný Michal Reichert a ten jediný mu překazil vítěznou vlnu a 1.místo si uhlídal. Byly to krásné závody a obrovská gratulace putuje nejen k vítězům, ale i poraženým.

 michal představení.jpg (216 KB)

battle ms mm.jpg (657 KB)

battle ld mv.jpg (611 KB)

onodi durin.jpg (751 KB)

standa michal.jpg (502 KB)

sacherka standa.jpg (503 KB)

vítězové pro.jpg (937 KB)

Sosnová je pro tento rok za námi, ale šampionát ještě nekončí. Obě kategorie mají před sebou ještě dva říjnové závody v Mostě a v Brně a ještě se v září pojede finálový závod kategorie Street a Street+ v Ostaravském Librosu a to už tento víkend, tedy 20-21.9.2019, kam můžete přijet své borce rozhodně podpořit. 

Driftu zdar